Dieta dr Budwig – o Linomelu, Linuficie i innych granulatach z siemienia

Linomel to nazwa granulatu z ekologicznego siemienia lnianego, który dr Budwig opracowała i opatentowała (?). Jest to grubo zmielone złote siemię lniane wymieszane z odrobiną mleka w proszku oraz powleczone miodem. Dzięki temu jest zabezpieczone przed utlenianiem i gotowe do konsumpcji w każdych warunkach (w domu, w pracy, na wyjeździe).

Dr Budwig wymagała, aby chorzy codziennie zjadali w ramach posiłków 4-6 łyżek Linomelu. Zobacz rozkład posiłków w diecie leczniczej.

Oryginalny Linomel BIO pochodzi z Niemiec. Produkowane są też inne wersje granulatu, w których miód zastąpiono sokami owocowymi.  Nasza rodzinna firma Primanatura dystrybuuje 3 z nich:

– Przysmak śniadaniowy z siemienia  BIO – wysokiej jakości odpowiednik Linomelu, w którym miód ( miód BIO jest trudnoweryfikowalny) zastąpiono sokiem jabłkowym BIO, a mleko – białkiem ryżowym

Linufit Pur BIO i Linufit Honig BIO– gniecione siemię lniane firmy dr Johanna Budwig z Niemiec (powiązanej z fundacją dr Budwig) czyste (Pur) oraz powleczone miodem (Honig)

 

Gotowy granulat nie jest jednak koniecznym produktem. Bardzo łatwo można go przyrządzić samemu. William L. Fischer, autor książki “How to Fight Cancer & Win” osobiście spotkał się z dr Budwig i uzyskał od niej wiele praktycznych informacji, których brakuje w jej publikacjach. Pisze on m.in., jak uzyskać zamiennik Linomelu:

W młynku do kawy lub małym mikserze z opcją mielenia ziaren należy zmielić na świeżo odpowiednią ilość łyżek siemienia lnianego (1 łyżka Linomelu odpowiada 1 łyżce siemienia). Można wymieszać z miodem w proporcji 6:1, np. 2 łyżki siemienia lnianego wymieszać z 1 łyżeczką miodu.

Można jeszcze dodać 1 łyżeczkę mleka, dzięki czemu miód łatwiej się rozprowadzi. Poza tym zawarta w mleku metionina doskonale wpisze się w potrzeby dietetyczne pacjenta.

Zatem, jeśli granulaty są za drogie, można je z powodzeniem zastąpić samodzielnie mielonym siemieniem lnianym z ekologicznych upraw (dostępne w sklepach ze zdrową żywnością).

Siemię lniane należy mielić bardzo krótko (ok. 3-5 sek.). Zawsze należy mielić je na świeżo, tzn. tak, aby zjeść je nie później niż w 10-15 minut po zmieleniu!!! To bardzo ważne, ponieważ zawarte w siemieniu cenne substancje ulegają bardzo szybkim reakcjom utleniania. Po utlenieniu wiele z nich zamiast pomagać, może szkodzić!

Osoby ciężko chore mogą na śniadanie pierwszą łyżkę linomelu (alternatywnie: siemienia lnianego) wmieszać do lampki szampana. Taki właśnie napój rekomendowała tym pacjentom dr Budwig, jako doskonały napój regenerujący.

Zobacz książkę Williama L. Fischera: How to Fight Cancer & Win

9 odpowiedzi do “Dieta dr Budwig – o Linomelu, Linuficie i innych granulatach z siemienia”

 1. Leczę nowotwór dietą Budwig. Czy ser twarogowy w paście z sera i oleju mogę częściowo zamienić na miód? Jakie stosować proporcje w ramach leczenia?

 2. W ramach leczenia nowotworu dietą Budwig: Czy można jeść Przysmak śniadaniowy z siemienia lnianego BIO 300g – Primanatura bez żadnych dodatków, np 1-2 łyżki, czy konieczny jest jakiś dodatek do tych 1-2 łyżek? Jeśli tak, to w jakiej ilości?

  1. Przede wszystkim konieczne jest pamiętanie o piciu dużych ilości płynów w ciągu dnia (minimum 2,5 litra). Nasz “Przysmak śniadaniowy”, czy tez Linufit od Budwig Gmbh, podobnie jak i siemię mielone najlepiej zawsze zjadać w towarzystwie albo jogurtu, albo soków, albo alkoholu. Wtedy następuje odpowiednia interakcja między składnikami, która przynosi dużo korzyści dla zdrowia.

 3. O cyjanku w lnie masz tu:
  http://www.primanatura.pl/czy-siemie-lniane-jest-toksyczne/

  Zamiast mleka można nie dawać nic, albo można kupić napój zbozowy udający mleko (np. kokosowy, migdałowy czy tp.), ale wtedy mamy tylko smak podobny, a nie skład i działanie.

  Nie wiem, czy jest jakiś preparat białkowy podobny do mleka w proszku ale bez kazeiny. Pewnie jest, choćby z białka kurzego czy mięsa, musisz poszukać…

 4. Mam pytanie? czy te związki cjanogenne są naprawdę
  szkodliwe,jak to się ma do witaminy B17(amigdalina)
  wg.publikacji G.Edwarda Gryffina ŚWIAT BEZ RAKA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.