Antynowotworowy post Rudolfa Breussa

Wszystkie poniższe informacje zostały w całości zaczerpnięte z książki Rudolfa Breussa pt.: “The Breuss Cancer Cure”, wyd. przez Alive Books, 1995. Zobacz aktualne wydanie: The Breuss Cancer Cure

W skrócie o kuracji

Zgodnie z informacjami podawanymi przez samego Rudolfa Breussa w ksiązce “The Breuss Cancer Cure” jego kuracja wyleczyła 40 tysięcy pacjentów (2 tysiące osób wyleczył osobiście), w tym przeważającą wiekszość stanowili pacjenci z chorobami nowotworowymi. Wg niego podczas kuracji nowotwór zaczyna głodować, bo nie dostarczamy organizmowi żadnego stalego pożywienia, które w przekonaniu Breussa, jest przede wszystkim pożywką dla nowotworów. Ordynowane podczas kuracji soki warzywne oraz herbaty ziołowe w calości pokrywają zapotrzebowanie organizmu na minerały, witaminy i pierwiastki śladowe na caly 42-dniowy okres postu.

Kuracja jest wskazana nie tylko w celu leczenia nowotworów , ale także:

 • w celu zapobiegania nowotworom
 • w celach regeneracyjnych
 • dla przeprowadzenia odchudzania bez zagrożenia dla zdrowia
 • jako regeneracja organizmu w okresie wiosennym (najlepiej w marcu)
 • dla oczyszczenia i wzmocnienia krwi
 • w przypadku wszelkich schorzeń, w tym chorób autoimmunologicznych, takich jak: artretyzm, degeneracyjne zapalenie stawów

Cała kuracja trwa 42 dni (6 tygodni) aczkolwiek jeśli stosowana jest w celach regeneracyjnych można ją skrócic do trzech tygodni . W czasie kuracji pacjent może stracić od 5 do 15 kg wagi. Jednakże sampoczucie podczas calej kuracji jest dobre, a nawet jak potwierdzają to osoby, które doświadczyły jej pozytywnego działania, zarówno wydolność fizyczna, jak i umysłowa znacznie wzrastają.

Kim był Rudolf Breuss

Rudolf Breuss (1899-1991) – wybitny austriacki naturopata i zielarz nie miał wykształcenia medycznego. Samodzielnie poznawał wiedzę o znaczeniu ziół, warzyw i owoców dla zdrowia. Zasłynął jako skromny “znachor” o wielkim sercu i gotowości niesienia pomocy bliźnim.

Przez swoje samodzielne studia, wnikliwą obserwacje wypracował 42-dniowy post jako kuracje zarówno na zapobieganie, jak i leczenie takich chorób, jak nowotwory, bialaczka i wiele innych degeneracyjnych schorzeń mających metaboliczne uwarunkowania. Jego kuracja jest powszechnie znana na świecie. W Niemczech znajduje się klinika, w której pacjenci przechodzą przez terapię 42-dniowym postem Breussa pod opieką lekarzy.

Adres Kliniki:
Breuss Fasting Clinic
Kurhotel Chattenbuhl
An der Rehbocksweide 29a
34346 Hannoversch Munden
Deutschland
tel. 0049-554133461
fax. 0049-554131086

Zalecenia ogólne odnośnie wykonywania postu

Pełna kuracja antynowotworowa trwa 42 dni (6 tygodni).

Pacjenci po operacjach chirurgicznych muszą odczekać 2-5 miesięcy, zanim będą w stanie zastosować kurację. W tym czasie powinni pić od 1/2 do 1 szklanki soku warzywnego a do lekkostrawnej diety włączyć Herbatę Szałwiową i Nerkową wg przepisu Breussa (poniżej w tekście). Nie wolno jeść ponownie podgrzewanych posiłków, ani dań typu “fast-food”.

Kurację postem Breussa rozpoczynać należy pod warunkiem, że czujemy się dobrze i wystarczająco silni (uwaga ode mnie: nie jest to właściwa metoda naturala dla pacjentów wyczerpanych chorobą).

W czasie postu powinno się regularnie sprawdzać wysokość ciśnienia (pić odpowiednie herbaty ziołowe w przypadku zbyt niskiego lub zbyt wysokiego ciśnienia).

Wszystkie płyny: zarówno herbaty ziołowe jak i sok warzywny czy zupę cebulową należy pić powoli, każdy łyk trzymając długo w ustach i dobrze mieszając ze śliną. Pomiędzy wypiciem różnych napojów powinno się odczekać 30 minut. (np. między łykiem “Herbaty Szałwiowej” a łykiem którejś “Herbaty Specyficznej” musi upłynąć 30 minut).

Bardzo wskazane jest, aby pacjent popijał w ciągu dnia sok spod kiszonej kapusty (dosłownie 1 łyk, co jakiś czas).

Nie wolno używac cukru! Herbaty trzeba pić niesłodzone!

Rudolf Breuss na czas postu zalecał swoim pacjentom odstawienie wszelkich leków, zezwalał jedynie na kontynuowanie leczenia insuliną i to po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Żadne inne medykamenty nie są wg niego potrzebne i dla powodzenia kuracji powinny być odrzucone przy zastrzeżeniu, że pacjent rozpoczął kurację będąc w stosunkowo dobrej formie. W przypadkach poważniejszych schorzeń leczenie farmakologiczne może zostać zastąpione ziołami. Breuss podał w swej książce przepisy na herbaty ziołowe na poszczególne schorzenia, cześć z nich zawarłam ponizej w części zatytułowanej “Herbaty Specyficzne”.

Dla powodzenia kuracji konieczne jest dużo ruchu na świeżym powietrzu. Ponadto pacjent powinien mieć zorganizowany czas ( jakieś absorbujące, ale miłe dla niego zajęcie), aby oderwać go od ciąglego myślenia o chorobie i kuracji.

W czasie postu nie wolno palić tytoniu!

W swojej książce Breuss poświęcił  dużo uwagi środowiskowym czynnikom chorobotwórczym. Zalecał unikać:

 • żył wodnych (należy skorzystać z pomocy radiestety, aby znaleźć odpowiednie miejsce na łóżko)
 • naftaliny i kamfory (trzeba usunąć z mieszkania wszelkie produkty zawierające te substancje (m.in. spraye przeciwko owadom, specjalne świeczki przeciw owadom, produkty z DDT, dezodoranty toaletowe).

Po zakończeniu postu należy bardzo powoli wracać do normalnego (ale zdrowego) jedzenia. W tym czasie stopniowo i w małych ilościach wprowadzać nowe posiłki, poczynając od owsianek, czy purree z rozgotowanych jabłek. Bazować na diecie lekkostrawnej, bez soli. Powrót do “normalności” powinien trwać tak długo, jak trwa sam post. Ponadto przez okolo 2-4 tygodni codziennie pić 1 szklankę soku warzywnego. Breuss zalecał, aby wspomóc się przed każdym posiłkiem preparatem Bio Strath Yeast tablets lub Bio strath Elixir (3 x dziennie).

Sposób przeprowadzenia postu krok po kroku

 • rano

powoli wypić 1/4 szklanki zimnej “Herbaty Nerkowej” (uwaga: tę herbatę pijemy tylko przez pierwsze 3 tygodnie kuracji!)

po ok. 30-60 minutach wypić powoli 1/2 do 1 szklanki ciepłej Herbaty Szalwiowej

po ok. 30-60 minutach wypić 1 łyk soku warzywnego

po następnych 15-30 minutach wypić kolejny łyk soku (można też poczekać, aż poczuje się głód i wypić 1 szklankę zupy cebulowej)

Uwaga: rano można wypić w sumie 10-15 łyków soku, ale tylko wtedy, gdy odczuwa się głód (im mniej soku wypije się podczas kuracji, tym lepiej – nie wolno przekroczyć 2 szklanek soku dziennie).

W międzyczasie popijac zimną lub ciepłą Herbatę Szałwiową w dowolnych ilościach (do 3 litrów dziennie) oraz “Herbaty Specyficzne”

 • w południe

powoli wypić 1/4 szklanki zimnej “Herbaty Nerkowej” (uwaga: tę herbatę pijemy tylko przez pierwsze 3 tygodnie kuracji!)

i dalej analogicznie jak rano

 • wieczorem, przed snem

powoli wypić 1/4 szklanki zimnej “Herbaty Nerkowej” (uwaga: tę herbatę pijemy tylko przez pierwsze 3 tygodnie kuracji!)

potem jeśli chory odczuwa potrzebę można wypić  zimną lub cieplą Herbate Szalwiową w dowolnych ilościach (do 3 litrów dziennie)

Zobacz także:

33 odpowiedzi do “Antynowotworowy post Rudolfa Breussa”

  1. Wg Rudolfa Breussa jego post działa antynowotworowo. Nie przypominam sobie, aby robił jakieś zastrzeżenia. Niestety w tym momencie nie mogę tego sprawdzić. Jest to bardzo, bardzo trudna terapia naturalna. Trzeba mieć mnóstwo samozaparcia, by nie załamać się podczas tych 42 dni. A zarzucenie postu w trakcie może przynieść więcej szkody niż pożytku :(

 1. W trakcie głodówki do krwi trafia znaczna część toksyn z którymi wątroba i nerki nie nadążają i trzeba się wspomagać, brakuje mi w tej kuracji lewatyw, które wypłukują z nas te świństwa, które przez lata się odkładały i zalegają jelita, także ważną częścią oczyszczanie jest picie dużej ilości wody i pocenie się(np. sauna), bez wspomagania toksyny będą wracały do krwiobiegu i cały organizm będzie struty, sama woda to moim zdaniem za mało.

 2. Przechodzilam te kuracje 13 lat temu wraz z moją mamą . Książkę dostałam od mojego brata z Kanady . Przedluzylismy życie mojej mamy o 2 lata. Nowotwór piersi z przezutami do mózgu. Uważam że ta metoda jest dobra. Ja jestem obciążona nowotworem i wracam do metody dr. Brausa . Bardzo możliwe że powinnyśmy powtórzyć dietę na kolejne 42 dni aby całkowicie pozbyć się raka bo guzy w mózgu otorbily się na tyle że większość wycięto ale nie wszystko. Przy pierwszym badaniu w ogóle nie było mowy o usuwaniu bo guz wrastal w tetnice a po diecie brausa otorbil się i operacja była możliwe.

 3. Mam raka watroby-po tygodniu stosowania diety zrobiłam wyniki i sa gorsze-wszystkie proby watrobowe sie podniosły i markery rownież-jestem załamana, prosze mi powiedziec po jakim czasie moge spodziewac sie poprawy wynikow

 4. Czy można gdzieś dostać książkę Breussa ? to niesłychane że książka , która podobno leczy najgroźniejszą nieuleczalną chorobę naszych czasów jest kompletnie niedostępna , przyczyna , może to ściema ???

  Chętnie kupię egzemplarz od kogoś kto go ma , lub oryginalną wersję .

  1. Mam ksiazke, ale jest w jezyku niemieckim. Chetnie pomoge w przetlumaczeniu podstaw leczenia w razie potrzeby moj email ; jolanta38gmx.at

 5. Witam. Czy można gdzieś dostać tę książkę? I czy jest w ogóle wersja po polsku? Widziałam na internecie tylko w oryginalnym języku.
  Pozdrawiam

 6. Witam
  Przeczytalem wiadomosci odnisnie adresu i tel Kliniki w Niemczech.Niestety ten nr tel juz nie istnieje.Czy ktos zna aktualny numer tel lub adres?

 7. Nie wiedziałam gdzie mogłam zadać pytanie dlatego piszę tu. Dowiedziałam się o tej kuracji wczoraj, a już zaczęłam chemioterapię, przypuszczam, że teraz nie mogę stosować tej kuracji, ale chciałabym się dowiedzieć kiedy mogłabym ją zacząć i czy mogę jakieś elementy tej diety włączyć przy chemioterapii, albo jest jakaś inna dieta dla takich osób jak ja, nadmieniam że mam dolegliwości wątrobowe choć nie zdiagnozowano mi żadnej choroby tego organu

 8. Witam, dzis rano wstałam otworzyć okno i zemdlałam. Moze ta dieta nie nadaje sie dla osób szczuplych. Ja mam troche ponad 170 cm i wazę 56 kilo. W chwili rozpoczęcia diety ważyłam 62. 11 dni diety. Podejrzewam, ze przyczyna zawrotów głowy moze być odwodnienie lub niskie ciśnienie. Spróbuję jeszcze cos na to zaradZić. Proszę O kontakt, jak inni dawali sobie radę z dietę i jakieś info n/ t jej skutecznośći. Pozdrawiam
  Marzena

 9. Jestem 41 letnia silną, wysportowaną osobą. Biegałam i ćwiczyłem systematycznie. Zdecydowałam się na dietę czekając na wynik biopsji guza piersi. Na diecie przerwałam uprawianie sportu. Jestem 11 dzien na diecie, ale jak sie podnoszę to mam mroczki przed oczami. Czasem muszę chwilke postać, zeby w ogóle dojsc do siebie. Co to może oznaczać. Wynik biopsji niestety trzyliterowy. Operację mam zaplanowaną na 25 dzień diety. Czy mam przerwać dietę, czy jednak mogę ją kontynuować. Nie chciałabym przerywać diety, proszę o radę. Jestem zdeterminowana. Czy ktos rzeczywiście zwalczył raka za pomocą tej diety.
  Pozdrawiam
  Marzena

  1. Pani Marzeno,
   42-dniowy post Breussa jest kuracją bardzo wymagającą i ABSOLUTNIE nie nadaje się w przypadku, gdy zdecydowała się Pani juz na operację. Do postu trzeba się przygotować, m.in. trzeba wziąć urlop zarówno w pracy jak i w domu. Najlepiej, gdyby poprosić kogoś o pomoc w przygotowywaniu herbat i soków. Nie da się w tym czasie (szczególnie podczas pierwszych 14 dni) funkcjonować normalnie. Spadek wagi to normalny skutek postu, ale zbyt drastyczny moze rzeczywiście świadczyć o odwodnieniu. Osobiście nie znam nikogo, kto zastosował post w przypadku choroby nowotworowej. Oczywiście w książce Breussa znajduje się wiele listów od wdzięcznych, uleczonych pacjentów, a przedmowę napisał lekarz medycyny. Polecam przeczytać: http://www.primanatura.pl/leczenie-czy-uzdrawianie-wybor-nalezy-do-ciebie/ W przypadku tak wielu watpliwości, powinna Pani zasięgnąć opinii zajmującej się tą terapią lub lekarza, który Panią leczy. Serdecznie pozdrawiam i życzę, aby szybko wracała Pani do pełni sił!

   1. w krakowie mieszka czlowiek, ktory odbyl terapię wg BREUSSA,normalnie pracował, czasem dość ciężko fizycznie,oprócz tego robił codziennie lewatywy, wizualizacje, stosował różne inne techniki, cwiczył rytuały tybetanskie.
    mdlal tylko wtedy, gdy zbyt szybko chciał wstać. pozycje ciala nalezy zmieniac powoli.kontakt do niego miniatura@autograf.pl

  2. Dowiedziałam się o tej kuracji o osoby, której najbliższa osoba dzięki tej kuracji pozbyła się guza mózgu

 10. Hi,

  I am interested to know more about the services provides by the Fasting clinic using “The Breuss Cancer Cure”.

  Appreciate if you could advise asap.

  Goh

 11. Zastanawia mnie tylko, czy jeżeli jestem bardzo szczupła nie zniknę całkiem :)stosując dietę? :D
  Może ktoś szczupły miał doświadczenie przechodzenia przez te 42 dni i się podzieli…

  pozdrawiam

 12. Myslę że nie mam raka….to znaczy mam taka nadzieję:)Ale chciałabym zapobiegawczo zastosować tą dietę? Czy mogę? Chciałabym długo i przede wszystkim zdrowo zyć….czy….mam tyle pytań i sama nie wiem od czego zacząc…..bardzo mnie to wszystko zainteresowało……

 13. Bardzo dobra strona,kilka dni wczesniej dowiedzialam sie ze na prawej nerce mam polip i duzy kamien w nerce za dwa tygodnie czeka mnie operacja usuniecia polipa.Czy moge zastosowac glodowke majac kamien,czy istneje mozliwosc zablokowania przewodu. prosze o szybka odpowiedz. Dziekuje, moj em Zofkoch(at)hotmail.com

 14. Bardzo dziękuję za odpowiedź w sprawie ilości herbaty szałwiowej.
  Dziś przerwałem 42 dniowy post (czyli w 34 dniu) gdyż od kilku dni nie mam już białego nalotu na języku a jednocześnie organizm daje sygnały abym zaczął coś spożywać…
  Zaczynam więc od soków (wyciskanych) i zamierzam jak najdłużej bazować na owocach i sukcesywnie włączać jarzyny (zwracam uwagę na pochodzenie tego jedzenia ale nie wiem, czy będzie mnie stać na pochodzenie “bio”).
  Mam 54 lata i 3,5 roku temu ważyłem 130 kg,miałem duże nadciśnienie (na lekach 140 do 150 na 90 do 100) ale kiedy zrobiłem kurację/dietę pszeniczną (jadłem tylko gotowaną pszenicę – przez 14 dni) ubyło mi 12 kg a ciśnienie spadło poniżej 100/70 … już na trzeci dzień tej kuracji (!?).Do tej pory nie znajduję wytłumaczenia tego zjawiska. Po tych 14 dniach jadłem jeszcze pszenicę z jarzynami a potem starałem się nie jeść mięsa (chociaż sporadycznie jadłem).Ciśnienie unormowało się do “podręcznikowego” 120/80 (do dziś).
  Słyszałem,że nie wolno porzucać lekarstw na nadciśnienie (w sumie brałem te leki 7 lat) ale jednak od czasu diety pszenicznej (wspomniane 3,5 roku) nie biorę tych lekarstw.
  Kurację Breussa zacząłem od 99 kg a skończyłem dziś na 80,5 kg (mam 175 cm wzrostu). Zdaję sobie sprawę,że jedząc muszę zwiększyć wagę ale będę się starał już nie przekroczyć 89 kg (oczywiście – sukcesywnie będę starał się bardziej zmniejszać.). Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do tego typu kuracji – one działają nie tylko na ciało ale też na naszą duchową część…

 15. Jestem przekonana, że jest to jeden z niewielu sposobów pożegnania raka. Oczywiste, że najważniejszą sprawą jest akceptacja tej metody przez samych chorych. Akceptacja i dopuszczanie zmian, a więc podejmowanie prób i działania w samopomocy a nie czekanie aż lekarz, skalpel, szpital, chemia i inni.
  Coraz to proponuję pomoc w przetrwaniu prowadzonej kuracji i tak organizuję spotkania, które nazywam “Spotkaniami z medycyną holistyczną”, gdzie obok odpowiedniego zakwaterowania (kameralny w Słowińskim Parku Narodowym ośrodek do 16 osób)organizuje wiele różnego rodzaju zajęć i na basenie, i innych urządzeniach. I wykłady “Co choroba mówi do ciebie ?”, I warsztaty rozwoju osobistego i zainteresowań. I wiele wypełnienia czasu by nauczyć się wyłączać myśli i być w TERAZ. Każdy ma wybór ile chce być a po jakim czasie sam da radę pociągnąć 42 dniowy program oczyszczania. O efektach napiszę. Pozdrawiam MM

  1. jeśli nadal są organizowane jakieś “turnusy” z tą dietą, to poproszę o bliższe informację lub jakiś adres www.

  2. witam Gdzie znajduje się ten ośrodek w słowińskim parku .Proszę o adres lub tel do Ciebie?CHCIAŁBYM SKORZYSTAĆ Z JEGO USŁUG,

 16. witam,to bardzo dobrze ze istnieje taka klinika dla osob ktore sobie nieporadza z glodowka prof.breussa.robie te kuracje prewencyjnie juz 4 raz,zawsze sama od 1991 roku i mam tyle energji jak mlody czlowiek,a tu juz 60-tka na karku.prosze sie nie bac,terapia przebiega normalnie bez niespodzianek.najwazniejsza sprawa jest powrot do jedzenia po glodowce.kto jest zainteresowany prosze o kontakt ze mna.iridolog zielarz

  1. Witam
   Czy do podanej porcji herbaty szałwiowej (0,5 l) dodajemy wodę (aby mieć napój na cały dzień) – czy te 0,5 litra (z 1-2 łyżeczek szałwi + pozostałe zioła) to podstawowa dawka – na cały dzień,czy wielokrotności tej dawki ?

   1. Herbatę Szałwiową (bez rozcieńczania) można pić w dowolnych ilościach ciepłą lub zimną (w sumie nawet do 3 litrów dziennie). Jeśli zatem chory ma ochotę na więcej niż pół litra w ciagu dnia, może albo wcześniej przygotowac sobie wiekszą porcję, albo dorobić kolejną porcję później.

     1. Nie znam przeciwskazań, jeśli pozostawiona nerka pracuje normalnie. Jeśli nie, trzeba się zastosować do wytycznych nefrologa.

 17. Szanowna Pani! Wspaniała strona i wspaniała porcja wiedzy, której nam wszystkim potrzeba!!Serdeczne dzięki!
  Chciałam zapytać, czy ma sens wprowadzanie do zwykłego, codziennego sposobu żywienia, jedynie kilku porcji wybranych herbat np.: szałwiowej i nerkowej. Chciałam oczyścić choć trochę swoją mamę i siebie przy okazji również.
  Proszę o opinię i pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.